Авто-Мото

Го израмни рекордот на Шумахер, па доби специјален подарок од неговиот син (видео)

Луис Хамилтон стигна до 91 победа во Формула 1, изедначувајќи се со легендарниот Михаел Шумахер на врвот од вечната листа. Актуелниот... Прочитај повеќе тука...Мотоспортови – Спорт Манија

Историја: Хамилтон се изедначи со Шумахер, доби специјален подарок од неговиот син Мик

Лидерот во генералниот пласман и актуелен Ф1 шампион, Луис Хамилтон победнички ја заврши трката за Големата Награда на Ајфел кој се... Прочитај повеќе тука...АВТО МОТО – Дерби